ОРГАНІЧНІ» АГРАРНІ РОЗПИСКИ — НОВЕ ДЖЕРЕЛО ФІНАНСУВАННЯ ВИРОБНИКІВ

Елена Дейнеко
Перші аграрні розписки з органічною продукцією в заставі були видані навесні 2019 року. В заставу за цими розписками агровиробники передавали майбутній врожай сертифікованої органічної продукції – соняшника, пшениці, сої та картоплі. Розписки були видані як невеликими господарствами, орієнтованими на органічне виробництво, так і провідними гравцями сектору, котрі раніше неодноразово використовували інструмент у своїй діяльності.
Першими кредиторами за аграрними розписками в органічному сегменті стали банки – АТ «Банк Альянс» і АТ «ОТП Банк», міжнародний трейдер та український
переробник, а також фізична особа. Гнучкість аграрних розписок як інструменту фінансування дозволяє адаптувати їх та успішно використовувати у різноманітних бізнес-моделях та партнерських програмах в органічному секторі.
Дізнайтеся більше про аграрні розписки! https://agroregisters.com.ua/
ФАКТИ ПРО АГРАРНІ  РОЗПИСКИ: 
  • Аграрні розписки можуть використовувати фермерські господарства незалежно від розміру і спеціалізації, оскільки все, що потрібно, – це земля і майбутній врожай. 
  • Майбутній врожай будь-якої сільськогосподарської культури може бути заставою за аграрною розпискою. 
  • Кредитором за аграрною розпискою може стати юридична чи фізична особа, яка готова надавати фінансування агровиробникам
ІСТОРІЇ УСПІХУ З ОРГАНІЧНОГО РИНКУ
Оксана Антипчук, група компаній All in Foody:
Міжнародні аграрні розписки надають можливість отримувати компаніям валютні надходження: наприклад,
передоплату за форвардним контрактом. Зазвичай під форварди іноземці не дуже хочуть надавати аванси. Я думаю, що Україна сприймається як ринок з високими
ризиками. Але якщо ви з партнером маєте кількарічну історію співпраці, то таке питання не постає.
Ми мали успішний досвід роботи з голландським трейдером у сезоні 2018: продали їм всю органічну пшеницю, жито. А познайомилися з ними того ж року на виставці «Біофах» (Biofach) в Німеччині. Нас зацікавили міжнародні аграрні розписки, тому що ми експортно зорієнтований бізнес. Ініціатива щодо співпраці за аграрною розпискою виходила від нас, а кредитор досить позитивно поставився до цієї ідеї.
Довідка: Влітку 2019 господарство групи видало першу міжнародну аграрну розписку з органічним високоолеїновим соняшником у заставі, залучили фінансування від голландського трейдера.
Поради колегам-виробникам органічної фінансування з міжнародних ринків:
1. Зарекомендуйте себе на ринку як надійний постачальник продукції високої якості.
2. Відвідуйте основні галузеві події, наприклад, виставку «Біофах».
3. На зовнішніх заходах представляйте не лише свою компанію, але й Україну – підвищуйте її репутацію серед іноземних потенційних партнерів.
Тоді з часом іноземні інвестори самі підуть в Україну.
4. Демонструйте повну відкритість з партнерами та будуйте прозорі відносини.
Дізнайтеся більше про аграрні розписки!
Напишите нам

Открыты к предложениям. Ответим на вопросы. Окажем помощь.